Przyjaciółki Barbie: kim one są?

Bardzo często każda lalka wyprodukowana przez firmę Mattel jest określana jako lalki Barbie. Tylko to nie jest do końca prawda, bo Barbie jest osamotniona. Może zmieniać stroje, ale wizerunek wesołej, uśmiechniętej blondynki nie ulega zmianie. Jeśli widzisz brunetkę, brązowowłosą lub nastoletnią lalkę, to nie jest to Barbie, ale członkowie jej licznych przyjaciół i krewnych. Tak jak prawdziwy człowiek Barbie ma rodzinę (są to jej młodsze siostry), ukochanego (Ken), najbliższych przyjaciół (Midge, Teresa, Christy) oraz kilkadziesiąt znajomych i kumpli (są to postacie wydane przez firmę Mattel w różnych seriach i wizerunkach nie więcej niż 1-2 razy). Poznajmy najbliższe Barbie postacie, które towarzyszą jej przez życie od dziesięcioleci.

Już w 1961 roku Barbie ma swojego przyjaciela – Kena. Ciekawa jest historia tej nazwy – też nie została wybrana przypadkowo. Męska lalka, po Barbie, została nazwana na cześć syna Ruth i Elliona Handlerów. Ciemnowłosy Ken kochał modę tak samo jak Barbie, więc i on miał wiele różnych stylizacji i strojów.

Następnie w 1963 roku Barbie dostała najlepszą przyjaciółkę Midge i w 1965 roku młodsza siostra Barbie czyli Skipper została przedstawiona światu.

Krąg towarzyski Barbie stale się powiększał przez lata. W 1968 roku Christie, druga przyjaciółka Barbie, została zaprezentowana światu. Ma śniadą skórę i afroamerykańskie pochodzenie. Po raz pierwszy reprezentuje inną grupę etniczną w linii zabawek Mattel.

Później pojawiły się inne lalki: Teresa w 1968 r. i Kira w 1990 r., latynoska i azjatycka dziewczyna lalki Barbie.

Barbie jak gwiazda filmowa

W 2001 roku Barbie rozpoczęła karierę aktorską. Swoją pierwszą rolę zagrała w filmie animowanym “Barbie i Dziadek do orzechów”. W 2003 roku Barbie gra w filmie animowanym “Barbie i Jezioro Łabędzie”, a następnie w “Barbie jako Roszpunka”. Wszystkie te filmy odniosły spektakularny sukces, a serca dziewcząt zaczęły bić coraz mocniej na słowo Barbie. Barbie ujawnia nowe prawdy moralne w filmach aby uczynić świat trochę lepiej skonstruowanym i iść przez niego z wiarą w siebie i odpowiednią determinacją.