Historia legendarnej lalki Barbie

Lalki barbie dostępne online to lalki przeznaczone do zabawy dla dziewczynek. Lalka Barbie to także ikona mody, supergwiazda, top modelka, najsłynniejsza i najpopularniejsza lalka modowa na świecie – to właśnie ona – genialna i niepowtarzalna Barbie, czyli Barbara Millicent Roberts.Ta lalka wciąż może być nazywana najbardziej ulubioną lalką dziewczynek na całym świecie! W swojej długiej historii Barbie wystąpiła w setkach, jeśli nie tysiącach stylowych stylizacji i oszałamiających strojów, próbowała swoich sił w różnych zawodach, znalazła przyjazną rodzinę i licznych przyjaciół, była ambasadorką w kilku światach fantasy (np. w królestwie wróżek), stała się bohaterką kilku filmów animowanych, podbiła wirtualną przestrzeń i nie tylko…

Mini biografia Barbie

Ale zanim opowiemy o historii sukcesu tej fantastycznej lalki, zapoznajmy się z fikcyjną biografią Barbie jako postaci, która została wymyślona przez autora-twórcę lalki.

Tak więc, Barbie pochodzi z Wisconsin, USA. Jej rodzice nazywali się George i Margaret. Barbie ma młodsze siostry i Barbie jest najstarszym dzieckiem w rodzinie. Jej rodzina przeniosła się później do Nowego Jorku, gdzie Barbie sama uczęszczała do Manhattan International High School.

Barbie jest bardzo otwartą, towarzyską i miłą dziewczyną, ma wielu przyjaciół. A Barbie jest również bardzo lubi zwierzęta, ona miała ponad 40 zwierząt domowych w jej życiu.

Barbie nieustannie poszukuje swojego powołania. Była już stewardesą, pilotem, weterynarzem, dyplomatą, lekarzem, a nawet astronautą. Przy okazji, Barbie ma 29,2 cm wzrostu i waży 206 g.

Ale przede wszystkim, Barbie jest młodą i piękna dziewczyną, więc po prostu nie może być lepszej romantycznej historii w jej życiu. W 1961 roku, na planie hollywoodzkiego filmu, Barbie poznaje przystojnego mężczyznę o imieniu Ken. Ich romans jest tak żywy i szeroko dyskutowany, a także miał trwać przez 43 lata. W tym czasie Barbie i Ken będą podróżować po całym świecie, będą uczęszczać do szkoły tańca razem, a nawet staną się uczestnikami i zagorzałymi kibicami kilku Igrzysk Olimpijskich. Jednak coraz więcej Barbie będzie myśleć o małżeństwie, rodzinie i dzieciach, ale Ken nie jest gotowy do małżeństwa. I w ten sposób dochodzi do rozłamu w tej najsłynniejszej parze lalek. Tak więc, 12 lutego 2004 roku, prawie w przeddzień Walentynek, świat dowiedział się o zerwaniu między Barbie i Kenem… Wydawałoby się, że może to położyć kres historii miłosnej Barbie… Ale ma swój ciąg dalszy. Ken i Barbie spotkają się ponownie na planie filmu animowanego Toy Story 3, odgrywając w nim kluczowe role.